jeansy
21 sierpnia 2018

Jeansy damskie i styl punkowy

Punk rock nie umiera nigdy! I nawet jeśli już wyrosłaś ze swojej punkowej fazy, ważne jest, aby pielęgnować ten wewnętrzny bunt i chęć do kwestionowania autorytetów! Możesz zachować punkowe nastawienie, ubierając się jak fanka Ramones raz na jakiś czas. Nie znaczy to, że musisz nałożyć podniszczone jeansy damskie na jesień https://zoio.pl/odziez-damska/jeansy czy ciepłą skórzaną kurtkę.

Czym jest punkowa moda

Pamiętaj, że trudno mówić o „punkowej modzie” jako takiej – ponieważ punk oznacza zawsze odrzucenie głównego nurtu. Nie bądź zmylona irokezami, które widywałaś na filmach! Kiedy długie włosy są normą, punk nosi się krótko. Kiedy kobiecy wygląd jest normą, punkowe dziewczyny stają się bardziej męskie. Możesz zdecydować się wrócić do lat 80., kiedy królował punk glam, jasne kolory, spandex, nadruki z lamparcim wzorem, jeansy damskie, neony i satyna.

jeansyBardziej nowoczesny pop punk narodził się w latach 90. i kulturą hipsterów: obcisłe dżinsy, sportowe koszule, opaski na rękę. I hardcore punk … no, właściwie to jest przeciwieństwo tego, co myślisz – jeśli chcesz pogować i szaleć na koncertach, potrzebujesz jak najprostszych ubrań – nie chodzi tu o skórę i łańcuchy, wystarczą jeansy i prosta kamizelka. Pamiętaj, punk nie dotyczy modnych ubrań, nie chcesz ślepo podążać za komerchą.

Jeansy, skóra i fryzura

Zdecyduj się na obcisłe czarne jeansy damskie lub szorty, nieco porwane rajstopy siatkowe, koszulki z logo kapeli i wierzch skóry. A ponieważ punk jest przeciwko ideologii markowej odzieży, powinnaś przynajmniej samodzielnie móc dostosować swoje ubrania. Bądź kreatywna. Nie musisz wyglądać dobrze – musisz wyglądać inaczej.

Dziś wstyd się do tego przyznać, ale punkowie byli przodkami hipsterów – a objawia się to głównie w potrzebie autentyczności. Znajdź zespół punk, który ci się podoba, nałóż ich koszulkę do jeansów damskich i pamiętaj, że każdy nowicjusz wybiera Ramones lub Clash. Pamiętaj by pokazać zespół, który faktycznie lubisz – nic nie jest tak wstydliwe jak wyjście na pozerkę!

 

Nie obawiaj się dodawać czegoś metalowego lub dziwnego do stroju – nie ma nic złego, gdy nałożysz glany do spódniczki baleriny. Możesz nosić kawałek metalowego łańcucha jako pas. I do całego outfitu dorzuć kilka żywych jasnych kolorowych elementów – błękit, kolorowy róż czy pomarańcz lub srebra. Sparuj czarne jeansy z dziurami z miękką koronkową bluzką.

 

Co do włosów… wszystko jest możliwe. Im bardziej chcesz być punkowa, tym bardziej będziesz się wydawać konformistyczną. Można go barwić, można nosić mohawk, nosić oldschoolowy … i pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak wzorzec mody punk!

 

Tagi: